Podstawy gry na perkusji

Jeżeli planujesz rozpocząć naukę gry na perkusji, trafiłaś/eś w odpowiednie miejsce. Perkusja to moja wielka pasja, której poświęcam się od lat; można powiedzieć, że praktycznie od dziecka. Pomimo młodego wieku wyróżnia mnie duże (15-letnie) doświadczenie w grze na bębnach. Z przyjemnością przeprowadzę Cię przez arkana tej sztuki. Służę wiedzą teoretyczną oraz praktyczną umiejętnościami, prócz tego współpracuję z renomowanymi markami specjalizującymi się w produkcji talerzy i pałek perkusyjnych.

Technika gry na perkusji – od czego zacząć?

Oferuję wsparcie zarówno osobom, które będą dopiero stawiać pierwsze kroki w tej dziedzinie, jak i średnio- oraz zaawansowanym perkusistom chcącym szlifować swoje umiejętności. Jeśli chodzi o pierwszą kategorię, podstawy gry na perkusji obejmują swego rodzaju oswajanie się ze sprzętem. Moi uczniowie dowiadują się, jak przyjmować prawidłową pozycję przy zestawie, a także jak chwytać pałki we właściwy sposób. W kolejnym kroku przyswajają sobie techniki poprawnego uderzania, ponadto uczą się, jak się odpowiednio poruszać za zestawem.

Na prowadzonych przeze mnie lekcjach można szybko przekonać, jak wielki potencjał ma perkusja Podstawy gry na spotkaniach będą zawierać różnego rodzaju ćwiczenia koordynacyjne. W następnym etapie zapoznam Cię z rudimentami – poznasz podstawowe schematy uderzeń rąk, ich kolejność etc. Poza samym konceptem przedstawiam uczestnikom moich zajęć metody ich aplikacji na zestawie. Nie musisz się obawiać, jeśli cokolwiek będzie niejasne. Pracowałem z wieloma osobami, co przełożyło się na stworzenie skutecznych, bezstresowych metod przekazywania wiedzy.

Gra na perkusji podstawy – czytanie nut

Kiedy uczniowie opanują bębny w minimalnym stopniu, przejdziemy dalej. Perkusja od podstaw w moim wykonaniu to szkolenie w zakresie czytania oraz zapisywania nut. Oferuję lekcje w sympatycznej, swobodnej atmosferze. Kładę nacisk na zabawę, cieszenie się grą, a nie żmudne zdobywanie kolejnych poziomów, które może w krótkim czasie doprowadzić do zniechęcenia.

U mnie nuty są przedstawione w przyjemny sposób, a przede wszystkim przejrzyście. Nie stanowią bazy, a jedynie pomoc wizualną. Zapoznawanie się z nimi nie powinno nikomu sprawiać większych trudności. Liczy się to, co może oferować nam perkusja Podstawy opanujesz w swoim tempie. Warto podkreślić, że w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości wystarczy zwrócić się do mnie. Pozostaję do Twojej pełnej dyspozycji.

Perkusja od podstaw – kurs dla początkujących

Następny etap, na który przechodzą moi uczniowie, to technika gry na perkusji, a konkretnie aspekt praktyczny. Innymi słowy, doskonalą w praktyce to, czego nauczyli się na spotkaniach, ćwiczą poznane koncepty. Kiedy opanują podstawowe chwyty, będą mogli spróbować swoich sił z partiami perkusyjnymi, które z pewnością kojarzą ze słynnych utworów muzycznych. To już wyższy etap, a osiągnięcie go wiąże się dla uczestników moich zajęć z wielką satysfakcją.

Osoby, które zdecydowały się na rozpoczęcie ze mną współpracy, szybko przyswajają podstawy gry na perkusji. Dzięki temu w niedługim czasie od pierwszego spotkania mogą już zacząć się uczyć gry różnych gatunków muzycznych. Co oferuję im później? Naukę improwizowania w muzyce. To zaledwie jeden krok dzielący od poszukiwań własnej drogi.

Gra na perkusji dla zaawansowanych

Możesz się ze mną skontaktować również w przypadku, gdy chcesz się doskonalić, a gra na perkusji nie sprawia Ci najmniejszych problemów. Nikt nie powiedział, że musisz startować od zera. Nie musisz uczyć się trzymać pałki czy poznawać możliwości sprzętu takiego jak perkusja Podstawy gry pozwolą Ci od razu przejść do bardziej zaawansowanych rozwiązań. Między innymi, będzie Cię czekać nauka gry na podwójnej stopie. Prócz tego poznasz trudniejsze, bardziej wymagające rudimenty.

W ramach lekcji przekażę Ci także wiedzę o stosowaniu w praktyce wybranych zagrywek słynnych perkusistów. To pora na szlifowanie schematów czy kolejności uderzeń rąk opracowanych przez znane nazwiska ze świata muzyki. Zajmując miejsce za zestawem, możesz się poczuć, jakbyś była/był w ich skórze. Przygotuję Cię tak, że z radością wkroczysz na nową drogę, otworzą się przed Tobą nowe możliwości. Wyłącznie od Ciebie zależy, czy skupisz się na hobbistycznej grze na perkusji, czy podążysz przed siebie, aby stawać się w tym coraz lepsza/lepszy. Jeżeli wybierzesz drugą opcję, masz do wyboru wiele kursów dla ludzi pragnących zajmować się grą profesjonalnie.

Perkusja podstawy oraz trudniejsze techniki

Zachęcam do osobistego przekonania się, co potrafię jako nauczyciel. Jestem przekonany, że uda mi się zaszczepić w Tobie swoją pasję. Odezwij się do mnie, jeśli podoba Ci się gra na perkusji Podstawy, które ze mną opanujesz, staną się narzędziami, które posłużą Ci do dalszej pracy oraz samorozwoju. W razie pytań dotyczących metody mojej pracy, wykorzystywanych akcesoriów etc. namawiam do kontaktu. Z chęcią udzielę Ci szczegółowych wyjaśnień, a potem – w zależności od tego, jaką podejmiesz decyzję, zastanowimy się, od czego zacząć wspólne działania.